Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/budowie/domains/materialybudowlane24.com/public_html/includes/framework.php on line 10 Stropy


Stropy

Strop to element konstrukcyjny budynku służący do oddzielenia poszczególnych kondygnacji budynku. Górna część stropu to podłoga, natomiast dolna pokrywana najczęściej tynkiem to sufit. Można wymienić następujące rodzaje stropów: gęstożebrowy (na belkach częściowo prefabrykowanych), z płyt kanałowych, płytowy monolityczny, drewniany.

Sortuj według
Wyników 1 - 6 z 6Pokaż:     Produkty na stronie
 • Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Stropy ceglane to sklepienia z pełnych cegieł lub pustaków. Stropy te są łatwe w wykonaniu, w porównaniu do stropów drewnianych są od nich droższe ze wzglądu na belki stalowe.

  Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Stropy ceramiczno-żelbetowe zbudowane są z pustaków ceramicznych lub betonu. Należy pamiętać żeby pomiędzy spoiny pustaków włożyć tzw. wypełnienie pełne co doprowadzi do rozkładu obciążenia pomiędzy pustakami.

  Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Stropy drewniane to najbardziej tradycyjne i stosunkowo tanie oraz łatwe w montażu stropy. Wykonane są one na balach opartych na ścianach, na których układa się podłogę z desek. Drewniane stropy należą do lekkich, dlatego montuje...

  Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Stropy gęstożebrowo żelbetowe montowane są na deskowaniu wykonanym z żeber rozmieszczonych osiowo. Strop gęstożebrowy żelbetowy można wykorzystywać w budynkach powstałych w technologii szkieletowej lub mieszanej.

  Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Stropy żelbetowe najczęściej spotykane są w postaci gotowych płyt i nie są one zbyt szybkie w montażu. Obecnie praktycznie nie są już używane i często zastępowane są stropem prefabrykowanym.

  Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Stropy żelbetowe prefabrykowane mogą być montowane na miejscu bez użycia rusztowań czy deskowni. Stropy te jakością przewyższają stropy betonowe, są wykorzystywane głównie w typowym budownictwie mieszkaniowym.

Wyników 1 - 6 z 6Pokaż:     Produkty na stronie

Kategorie