Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/budowie/domains/materialybudowlane24.com/public_html/includes/framework.php on line 10 Stropy, nadproża


Stropy, nadproża

Strop to ważna konstrukcja domu, musi on być wytrzymały. Strop odpowiednio usztywnia nasz budynek i wygłusza dźwięki między piętrami. Dobór odpowiedniego stropu jest zatem bardzo istotny. Równie ważnym elementem jest nadproże, które jest umieszczane nad otworami w ścianie.

Sortuj według
Wyników 1 - 9 z 9Pokaż:     Produkty na stronie
 • Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Nadproża betonowe mają zastosowanie w budownictwie jedno- i wielorodzinnym oraz ogólnym. Ich montaż może odbywać się na ścianach jedno- i wielowarstwowych.

  Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Nadproże ceramiczne powstaje poprzez nadmurowanie belek nadprożowych cegłami lub pustakami bądź poprzez nadbetonowanie.

  Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Nadproża strunobetonowe charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz odpornością na obciążenia, zazwyczaj produkuje się je z betonu komórkowego, środku znajduje się stalowe zbrojenie strunowe. Ze względu na wysokie koszty są...

  Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Stropy ceglane to sklepienia z pełnych cegieł lub pustaków. Stropy te są łatwe w wykonaniu, w porównaniu do stropów drewnianych są od nich droższe ze wzglądu na belki stalowe.

  Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Stropy ceramiczno-żelbetowe zbudowane są z pustaków ceramicznych lub betonu. Należy pamiętać żeby pomiędzy spoiny pustaków włożyć tzw. wypełnienie pełne co doprowadzi do rozkładu obciążenia pomiędzy pustakami.

  Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Stropy drewniane to najbardziej tradycyjne i stosunkowo tanie oraz łatwe w montażu stropy. Wykonane są one na balach opartych na ścianach, na których układa się podłogę z desek. Drewniane stropy należą do lekkich, dlatego montuje...

  Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Stropy gęstożebrowo żelbetowe montowane są na deskowaniu wykonanym z żeber rozmieszczonych osiowo. Strop gęstożebrowy żelbetowy można wykorzystywać w budynkach powstałych w technologii szkieletowej lub mieszanej.

  Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Stropy żelbetowe najczęściej spotykane są w postaci gotowych płyt i nie są one zbyt szybkie w montażu. Obecnie praktycznie nie są już używane i często zastępowane są stropem prefabrykowanym.

  Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Stropy żelbetowe prefabrykowane mogą być montowane na miejscu bez użycia rusztowań czy deskowni. Stropy te jakością przewyższają stropy betonowe, są wykorzystywane głównie w typowym budownictwie mieszkaniowym.

Wyników 1 - 9 z 9Pokaż:     Produkty na stronie

Kategorie