Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/budowie/domains/materialybudowlane24.com/public_html/includes/framework.php on line 10 Wapno


Wapno

Wapno to spoiwo mineralne sucho wiążące, sprzedawane jest głównie w postaci wapna hydratyzowanego a dawniej wapna palonego. Wapno występuje w postaci: wapna palonego, wapna gaszonego, ciasta wapiennego, wapna hydratyzowanego i mleka wapiennego.

Sortuj według
Wyników 1 - 3 z 3Pokaż:     Produkty na stronie
 • Wapno gaszone
  Wapno gaszone
  Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Wapno gaszone to biała, bezpostaciowa substancja trudno rozpuszczalna w wodzie. Powstaje podczas reakcji wapna palonego z wodą. Stosuje się je w budownictwie najczęściej jako zaprawę murarską.

  Wapno hydratyzowane
  Wapno hydratyzowane
  Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Wapno hydratyzowane to suchy proszek, gotowy do użycia przy przygotowywaniu zapraw wapiennych i cementowo-wapiennych. Zalecane jest gaszenie wapna hydratyzowanego na 24 godziny przed użyciem do murowania i tynkowania.

  Wapno palone
  Wapno palone
  Ocena: Nie ma jeszcze oceny

  Wapno palone inaczej niegaszone otrzymywane jest przez wypalanie kamienia wapiennego w temperaturze 900 – 1300 °C. Zaraz po wypaleniu ma formę brył, a do niektórych zastosowań zostaje zmielone.

Wyników 1 - 3 z 3Pokaż:     Produkty na stronie

Kategorie